Міжнародний онлайн-конкурс  декламації поезій польською мовою "Poezja jest dobra na wszystko"

Під час дистанційного навчання вивчають 2-10 класів, які вивчають польську мову брати участь у Міжнародному онлайн-конкурсі декламації поезій польською мовою "Poezja jest dobra na wszystko", організованому асоціації "Młodzi i kreatywni". Наш ліцей представляв 16 учасників, серед них 9 стали переможцями.

У молодшій віковій категорії І місце виборів учень 3-Б класу Осташ Ю., 3 місце здобула учениця 5-А класу- Медвідь К., лауреатамі стали люди 4-А-Кравець В., Креховецька В., 4-В-Ольшанецький М ., 5-В.- Осташ А.

У старшій віковій категорії 3 місце виборола учня 10-А класу Матвєєва Є., лауреатами сталі учениці 9-Б Григорська Я. та 10-А Могитич А. Усі учасники конкурсу отримали дипломи, а також переможці цінової премії.

Щиро вдячні дітям за цікавість до польської поезії, організатор для чудових нагород та гарну організацію заходу.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ


Шлях Василя Стефаника

23 квітня команда учасників з 10-Акласу у складі: Скрипник Є.(капітан команди), Носович А., Чубик Ю.,Шелепи В., Могитич А.,Креховецької О. та вчителя української мови і літератури Мазнички Г.Д. взяла участь у І етапі обласного онлайн-турніру комп’ютерної гри-вікторини «Шлях Василя Стефаника», організованого Прикарпатським національним університетом імені В.Стефаника з нагоди 150-літнього ювілею видатного письменника Василя Стефаника. У цій грі інтелектуально-навчального змісту взяло участь 78 команд-шкіл з Прикарпаття. Учасники онлайн-турніру в ігровій формі змогли перевірити себе та поглибили знання щодо життєвого й творчого шляху письменника. Щира подяка організаторам заходу за чудову можливість для старшокласників краще пізнати творчість майстра експресіоністичної новели В.Стефаника

Детальніше


Міжнародний День Землі

22.04 весь світ відзначає Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту довкілля.

Школярі Долинського ліцею №6 "Європейський" також долучились до святкування.З нагоди свята в навчальному закладі було створено відеоролик "Врятуймо планету разом!"

Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник"

16 квітня 2021 року понад 100 здобувачів освіти 2-7 класів Долинського ліцею №6 "Європейський" взяли участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник", яка дала змогу перевірити своє знання не лише з української мови та літератури, а й з українознавства, народознавства. Цікаві, незвичні завдання - це пізнавальний матеріал, ілюстративний пам'ятник, а ще - мотивація щодо вивчення української мови та літератури.

Також можемо знайти 4-7 класів стали учасниками Всеукраїнського конкурсу з українознавства "Патріот". Він дає змогу перевірити свій рівень управління українською мовою, зрозуміти ступінь обізнаності в історичних поділах, культурному розмаїтті, літературному надбанні України.

Діти активно виконували завдання: ребуси, загадки, логічні запитання ... Заходи були зміненими та пізнавальними.

Детальніше


ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

27 березня 2020 року на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Цього року через пандемію коронавірусу захист відбувся у форматі Інтернет та передбачав 3 етапи презентації робіт: заочне рецензування наукових робіт, захисник захисту та конференція. У секції "Англійська мова" Єва Скрипник, учениця 10 класу зайняла ІІІ місце з дослідницьким проєктом "Актуалізація концепту COVID-19 у сучасному англомовному медійному дискурсі". Бажаємо Єві не зупинятися на досягнутому і нових здобутків у царині науки.


Міжнародний конкурс  "Poezja jest dobra na wszystko".

21 березня-Міжнародний день поезії. 20 учнів Долинського ліцею №6 "Європейський" ,що вивчають польську мову, також долучились до відзначення свята, взявши участь у Міжнародному конкурсі "Poezja jest dobra na wszystko".

Детальніше



Елегія Лесі Українки "До мого фортепіано" до 150-річчя поетеси.

Переглянути можна скориставшись посиланням


Вечір зустрічі випускників...

Кожного року в лютому місяці наступив вечір зустрічей випускників. Сьогодні пандемія приєдналася до своїх корективів і цього західного перенесли на невизначений термін. Тому, трошки фантазування, я спробував зробити коротенький спогад 20-літньої давності, застосувавши пам'яті фотоальбому

 PS Від випускників 2001 року


Бібліотечні уроки «Обернулась в легенду»

«Як я умру, на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень» . Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій.

25 лютого минає 150 років з дня народження цієї геніальної жінки, а ми й досі захоплюємося її мудрим, проникливим словом; поезіями, сповненими сильним духом і водночас тендітністю і вразливістю; надзвичайними і неповторними образами «Лісової пісні».

Сьогодні бібліотекарі Долинського ліцею №6 «Європейський» Паньків В.В. та Сіренко Н.Д. провели з учнями 3-х класів бібліотечні уроки «Обернулась в легенду», «Хотіла б я піснею стати»; гру-головоломку «Відгадай поезію», де читали вірші, детальніше ознайомлювалися з біографією Лесі Українки. Учні переглянули відеоролик «Невідома Леся», з якого дізналися багато цікавих фактів з життя поетеси та її творчості.

 

Детальніше


Виховна година «Сучасні борці за єдність України», «Герої не вмирають…Просто йдуть..».

Під час Революції Гідності понад сотні людей загинули від культури, побиття або від того, хто потрапив у вічність пізніше - від отриманих на Майдані поранення. Їх назвали Героями Небесної сотні. Для вибору пам’яті полегких та віддати відповідну шану учасникам Революції Гідності, в Долинському ліцеї №6 «Європейський» 19 лютого 2021 року проведено єдину виховну програму з вимогами освіти 1-11 класів: «Часові борці за єдність України», «Герої не вмірюють ... Просто йдуть .. ». Ліцеїсти та педагогічний колектив хвилиною мовчання вшанували полеглих героїв. У приміщенні закладу оформлено видання художньої літератури, творів мистецтва «Шануймо підвіг героїв Майдану», проведено акцію «Запалі свічку пам'яті».

Проведення таких заходів може дозволити формулювання в учнів почуття патріотизму, вивчення власної національної гідності, гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули на Майдані, буде вічною.

Детальніше


День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (День безпечного Інтернету) під гаслом "Разом для найкращого Інтернету". Цей День надає унікальну можливість для проведення заходів із безпеки в Інтернеті разом із усім світом.

 Здобуваючи освітню ліцею, також були підключені до різноманітних онлайн-заходів.

 

Детальніше


103 річниця бою під Крутами

29 січня відзначається 103 річниця бою під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. До річниці бою під Крутами в нашому ліцеї у 11-х класах пройшов історичний урок «Пам’ятаємо Крути. Крути як відродження українства», виставка літератури «Бій під Крутами – символ нескорених українців», виховний захід «Герої Крут живуть у нашій пам’яті» для учнів 10-х класів, бібліотечний урок «Хроніка чисел» для учнів 8-х класів. Класними керівниками 1-11 класів проведено виховні бесіди на тему: «Герої Крут: трагічні події 29 січня 1918 року», “Крути – символ національної честі і військової доблесті” «Ми пам’ятаємо…», «Заповіт юних стрільців, які впали під Крутами», «Пам’яті героїв Крут».Ліцеїсти та педагогічний колектив закладу хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців,які без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу. Проведення таких заходів дає можливість формувати в здобувачів освіти почуття патріотизму, виховувати власну національну гідність, гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І хай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Вітчизну.

Детальніше 

 


Майстер-клас

12 січня вчителем М.С. Сіпеєвою був проведений майстер-клас "Використання ігрових технологій на уроках і в позаурочний час". Також  учасники майстер-класу ознайомилися з основними принципами роботи у застосунках  Google Meet та Jamboard.

Науково-пізнавальний семінар

12 січня під час проведення Методичного тижня учителька англійської мови І. О. Креховецька продемонструвала науково-пізнавальний семінар «МАН 2020-2021: екскурс у нововведення». Основним завдання цього було ознайомити учителів із нововведеннями конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН. І.О. Креховецька поділилася власним досвідом роботи наукового керівника здобувачів освіти нашого ліцею у 2017-2020 роках.

 

Детальніше


Засідання МО вчителів природничих дисциплін

Під час методичного тижня (11.01.2021р.) відбулося засідання МО вчителів природничих дисциплін, на якому заслухали звіт голови МО Теремко О.І.

про проведену роботу протягом І семестру 2020-2021 н.р. та виступ Плісак Л.Я.- вчителя фізики та основ здоров’я, яка поділилась досвідом роботи із вчителями МО.

Предмет " Основи здоров’я"- це кроки розумного випередження подій з негативними наслідками. Цими кроками є запровадження педагогічних технологій, формування соціально-психологічних компетентностей (життєвих навичок ) учнів, що сприяє соціальній адаптації дітей та опануванню ними норм і правил моральної поведінки, оволодінню способами взаємодії з людьми, здатності до толерантності в спілкуванні, дотримання культури дискусій, уникнення категоричності, визнання своїх помилок.

Лілія Ярославівна застосовує різні методи й форми проведення уроків :

- STEAM - освіта вчить ще зі шкільної парти вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій. STEAM- технології є спробою підготовки сучасного учня до реального життя.

- Застосування інноваційної "Квест - технології" в освіті й виховній діяльності вчителя основ здоров’я є вимогою сьогодення. Це дозволяє формувати цікаві завдання, навчає учасників аналізувати, висувати нові рішення стосовно тих чи інших ситуацій, а здорова конкуренція стимулює до самоорганізованості учнів у самоосвіті.


Засідання методоб’єднання вчителів української мови та літератури

11 січня відбулося засідання методоб’єднання вчителів української мови та літератури, предметів суспільствознавчого, художньо-естетичного циклів. О.М. Гошовська та А.К. Руда ділилися своїм педагогічним досвідом із методики проведення уроків музичного мистецтва та української літератури. На засіданні було обговорено виклики дистанційного навчання та шляхи їх подолання.


Засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів

11 січня 2021 р. у межах Методичного тижня ліцею №6 «Європейський» відбулось засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів Нової української школи для обміну досвідом, спілкування та комунікації.

Другий рік поспіль вчителі початкових класів (2019р. – Тирко Ж.В. та Мачуляк Л.М., 2020р. – Мендела Т.П.) успішно беруть участь у пілотній сертифікації.

Під час виступу Тетяни Петрівни на тему «Сертифікація вчителів: місія можлива» зацікавлені освітянки дізналися про кожен з етапів пілотного проєкту: оцінювання фахових знань та вмінь учителів початкових класів під час незалежного тестування, самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності, експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи; про окремі висновки за результатами сертифікації.

Цікаво представила свій досвід роботи на тему «Розвиток критичного мислення» Бубенко Валентина Мар’янівна : «Жити в сучасному інформаційному просторі й не володіти цією навичкою означає піддаватися маніпуляціям, довіряти фейкам і постійно ризикувати стати жертвою стереотипів». Учасники зустрічі висловили свою зацікавленість та подали пропозиції щодо застосування прийомів критичного мислення у роботі з молодшими школярами.

Прагнучи професійної досконалості, навіть досвідчені вчителі повинні критично оцінювати свою викладацьку діяльність, намагатися поглибити свої знання, шукати педагогічні відкриття, ідеї та теорії.

Успіх змін залежить від вчителя!!!


ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН

 підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2021 рік

Долинського ліцею № 6 «Європейський»

 

Загальна кількість педагогічних працівників та бібліотекарів, які підвищуватимуть кваліфікацію - 94 особи

 

№ з/п

Напрям

Субєкт підвищення кваліфікації

Кількість педагогічних працівників

Примітки

1.

Варіант 1

Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

32

 

2.

Варіант 2

22

 

3.

Варіант 3

13

 

4.

Варіант 4

15

 

5.

Варіант 5

11

 

6.

Авторська творча майстерня вчителів початкових класів

1

 

 

 


Очікувані нагороди

У переддень Різдва діти з Долинського ліцею №6 "Європейський", що брали участь у Міжнародному мистецькому конкурсі "Ян Павло ІІ-дорога до Бога",одержали очікувані нагороди та відзнаки.Серед 60 учасників конкурсу, який проходив у Одесі завдяки організації "Polska Nuta" за підтримки фонду "Pomoc Polakom na Wschodzie"наші учні здобули ІІ (Хомин Валерія-9-В) та ІІІ (Швець Євгенія) місця у своїх вікових категоріях,ще 12 учнів 3-11 класів стали лауреатами цього конкурсу.Усі учасники одержали дипломи та цінні призи.Щиро дякуємо організаторам конкурсу за нагороди та бажаємо усім веселих свят та Божої опіки


Конкурс "Новорічно-різдвяний декор"

Учні 4,5,8,10 -х класів,які вивчають польську мову у Долинському ліцеї № 6 "Європейський", брали участь у мистецькому конкурсі "Новорічно-різдвяний декор" та робили тематичні газети. На завершення конкурсів діти підготували короткий виступ з віршами та колядками,а також отримали нагороди за чудові різдвяні поробки.


Вітаємо!

Гурт «Колядниці» вітає весь колектив Долинського ліцею №6 «Європейський», а також учнів та їх батьків із прийдешніми святами: Новим роком та Різдвом Христовим!

Вітаємо з святом всю Вашу родину,

Міцного здоров'я і музи щоднини.

Достатку у домі, кохання і щастя,

Щоб Вас обминали всі біди й напасті.

Смачної куті і вертепів у хаті,

Родинних столів в кожнім домі багатих.

Колядки співайте, святкуйте Різдво.

Христос народився! Славімо його!



Новорічно-різдвяні майстер-класи

Новий рік та Різдво - казкові свята, що неможливі без красуні - ялинки та прикрас на ній. У ліцеї протягом 14-17 грудня магію свята втілювати на новорічно-різдвяних майстер-класах із здобувачами освіти молодшої ланки учнівське самоврядування ліцею, які проводили дані заходи. За допомогою кольорового паперу, ножиць, клею, магії і бажання творити, дітки виконали чудові святкові листівки та прикраси для своїх класів і домівок.

 

Детальніше 


Святий Миколай у ліцеї

Насичений подіями рік добігає кінця, і настає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. День справжніх чудес прийшов 18 грудня і у Долинський ліцей №6 "Європейський". До учнів початкових класів завітав святий Миколай зі своїми помічниками-ангелятами, подарувавши їм гостинці.

 


Вітаємо!!!

Вітаємо переможців ІІ етапу обласного конкурсу солістів "Пісенний дивограй"

І місце- Сайчишин Олеся у номінації "Українська популярна музика"

ІІ місце - Марченкова Даніела у номінації "Світовий хіт"


Андріївські вечорниці

11 грудня у нашому ліцеї відбулися Андріївські вечорниці, які організувала і провела з учнями 3-4 класів вихователь ГПД Проців І.М. Це було свято народної обрядовості та української народної пісні, веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний танець, смачна калита – все дарувало радість.


І  етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура)

У нашому ліцеї проведено перший етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура). Незважаючи на те, що цього року є певні обмеження щодо проведення загальношкільних заходів, кожен клас підійшов до цього креативно. Здобувачі освіти підготували цікаві виступи та показали, що є патріотами України.


Посвята в козачата

 

Сьогодні, 11 грудня,  у ліцеї проведено посвяту в козачата учнів других класів у рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" (Джура)

 

Детальніше


Акція «16 днів проти насильства»

Прояви насильства супроводжують людство завжди. З випадками

насильства ми стикаємося у будь-якому середовищі, а саме: сім’я, вулиця,

школа і соціальні мережі.

На підтримку міжнародної спільноти в нашому ліцею №6 « Європейський»

проводилась акція «16 днів проти насильства». Вона тривала з 25 листопада по 10 грудня 2020 року.

У шістнадцятиденний період акції було проведено ряд заходів, що

включали діагностичну, профілактичну, просвітницьку та захисну роботи. Це і

консультування батьків з питань проявів насильства, діагностичне дослідження

серед учнів 8-11 класів « Виявлення насильства в середовищі: сім’я, школа ,

вулиця»; оформлення інформаційного кутка психологічної служби «Насильство

та булінг - ознаки та відповідальність»; тренінгові заняття: « STOP-загроза»,

«Кібербулінг», «STOP-SEXTING»; ряд профілактичних бесід; виготовлення

буклетів : « Ми проти насильства»,

« Торгівля людьми та експлуатація»; уроки:

« Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД», « Урок доброти» ( початкові класи).


Урок у формі "tea party"

Урок у формі "tea party" став чудовою нагодою не тільки проявити здобуті знання із теми "Їжа" та навички на практиці, а й ознайомитися із традиціями чаювання в Англії. Здобувачі освіти 3-В класу переконалися, що вивчення іноземної мови є важливим і необхідним у повсякденному житті. Діти отримали святковий настрій та додаткову мотивацію до навчання від уроку у такому форматі


День української хустки у ліцеї


Декада з математики

«ПРЕДМЕТ МАТЕМАТИКИ НАСТІЛЬКИ СЕРЙОЗНИЙ, ЩО КОРИСНО НЕ ВТРАЧАТИ МОЖЛИВОСТЕЙ ЗРОБИТИ ЙОГО ЦІКАВИМ»

Під таким гаслом протягом 19.11—30.11 в Долинському ліцеї №6 «Європейський» проходила декада з математики згідно плану заходів ліцею щодо проведення Року математичної освіти у 2020-2021 навчальному році.

Протягом цього часу учні приймали участь у різноманітних конкурсах, що сприяли розвитку математичної культури та грамотності учнів, логічного, аналітичного та просторового мислення, підвищенню інтелектуального рівня, формували в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках математики.

19.11 проходив математичний квест за участі здобувачів освіти 6-Б класу та вчителя Теліжин І. Л. Учні слідували кожен своїм маршрутом по станціях. Команда, яка швидше пройшла всі станції , давши правильні відповіді, стала переможцем.

26.11 відбувся математичний конкурс «Зірки в математиці» , де змагалися дві команди 6-В класу «Юпітер» і «Сіріус» ( вчитель Славич І.І.). Діти з захопленням поєднували і спорт, і казку , і математику.

Також 26.11. за участі здобувачів освіти 5-Б класу, вчителя математики Зеленяк А. І. та вчителя німецької мови Сидор О.Я. був проведений математичний конкурс «Хто зверху?». Учні вміло продемонстрували свої вміння використовуючи набуті теоретичні знання на уроках математики та на уроках CLIL ( математика + німецька мова).

30.11. учні 8-В класу разом з вчителем математики Новіковою О.Р. підготували презентації на такі теми: ”Пізнавальна математика”, ”Видатні математики України”, ”Число π – найвідоміша константа в світі!” Учні збагатилися знаннями про стрічку Мебіуса, площину Мебіуса та інші фігури, які відносять до математичних несподіванок. Здобувачі освіти мали змогу дізнатися більше про видатних українських математиків та їхній вклад в розвиток математики.

Завершилась декада з математики SMART виставкою « Геометричні фантазії», протягом якої, учні вміло демонстрували як можна з геометричних фігур скласти довільний предмет .

Діти ще раз переконалися, що її Величність МАТЕМАТИКА буває різною — веселою і мудрою, таємничою і чарівною, пристрасною і поміркованою.


Вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр

27 листопада у ліцеї відбулися заходи з вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. У цей день було проведено години класного керівника «Вогонь скорботи в серці на віки», «Пам'ять не вмирає»(1-11 кл.), виховний захід «Скорбота пам'яті поколінь» для 9-х класів, представлено виставку літератури «Минуле стукає в наші серця», акцію «Україна пам'ятає», круглий стіл «Голодомор мовою фактів» з учнями 10-11 класів, переглянуто і обговорено відеоматеріали «Пам'ять не вмирає» з учнями 5-6 класів, оформлено виставку малюнків «Біль України»

 

Детальніше


Математичний конкурс «Хто зверху?»

Згідно плану заходів ліцею щодо проведення Року математичної освіти у 2020-2021 навчальному році 26 листопада за участі здобувачів освіти 5-Б класу, вчителя математики Зеленяк А. І. та вчителя німецької мови Сидор О.Я. був проведений математичний конкурс «Хто зверху?». Учні вміло продемонстрували свої вміння використовуючи набуті теоретичні знання на уроках математики та на уроках CLIL ( математика + німецька мова). Ліцеїсти розвивали свій інтерес до математики, творчу активність, вміння швидко та раціонально приймати рішення, логічно мислити, працювати в команді.


Святкування Міжнародного Дня Плюшевого Ведмедика

Навчання має бути не тільки пізнавальним, але й повинно приносити задоволення. 25 листопада учні 4-5 -х класів Долинського ліцею №6 "Європейський" на уроках польської мови разом з вчителями Кравець Л.В.та Мазничкою Г.Д. узяли участь у святкуванні Міжнародного Дня Плюшевого Ведмедика. Діти переглянули історію про запровадження свята,вивчили частини тіла,кольори, назви іграшок та матеріалів,з яких вони виготовлені,навчились описувати предмети польською мовою,взяли участь у конкурсі "Ведмедик,створений власноруч", із захопленням розповідали про своїх плюшевих друзів.Адже "pluszaczki" є символом безтурботного дитинства,захищеності,теплих дитячих спогадів.


Презентація проєктів "School Timetable"

20 листопада відбулась презентація проєктів "School Timetable" учнів 4-А класу Здобувачі освіти працювали тиждень над створенням постерів та презентацій Вони з радістю поділилися отриманим результатом з учнями 3-В класу, які завітали на цей захід та мали можливість перебрати досвід своїх шкільних друзів

Проєктна діяльність - це чудова нагода пройти всі етапи "виробництва": ідея, створення майбутнього продукту та його презентації. Такий метод навчання розвиває лідерські якості, вміння працювати у команді, критичне мислення, комунікативні навички, а також учні отримують додаткову мотивацію до навчання


Заходи з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи

20 листопада  у ліцеї відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи: акція "Свіча пам'яті не згасне", виставка книг "Вільні творять свободу", акція "Ангели пам' ті"(9-11класи), виховний захід "З Україною у серці"(10класи), перегляд відео-матеріалів "Не оголошена війна"(5-6 класи), тематичні виховні години "Герої нашого краю - патріоти України", Спогади про Майдан ", Краса мирного життя ".

 

Детальніше


Дотримання епідеміологічних заходів під час освітнього процесу

З 11-13 листопада 2020 року в ліцеї провели години класних керівників на тему: "Дотримання епідеміологічних заходів під час освітнього процесу." Під час яких зосереджувалася увага на дотримання соціальної дистанції, правил одягання та носіння засобів індивідуального захисту.

 

Детальніше


День Незалежності Польщі

10-11 листопада вчителями польської мови Мазничкою Г.Д. та Кравець Л.В. з учнями,які вивчають польську мову у Долинському ліцеї № 6 "Європейський", було проведено ряд тематичних уроків,присвячених Дню Незалежності Польщі. Школярі вивчали національні символи Польщі, переглядали відеопрезентації, писали патріотичні диктанти,створювали асоціативні павутинки,вивчали гімн сусідньої країни,взяли участь у міні- проєкті "Kartka dla Polski".До проєкту з привітаннями з національним святом Польщі долучились також учні, що вивчають німецьку мову у 5 класі (вчитель Сидор О.Я.).Serdeczne życzenia z okazji Dnia Niepodległości wszystkim Polakom


Фіналіст конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАНУ

Вітаємо учня 11-А класу Долинського ліцею №6 «Європейський» Ільницького Михайла, фіналіста конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАНУ 2020 з перемогою у відборі на участь у програмі «UF Startup School Beginner  2020».

 


Проект «Federsammler“

За підтримки Гете Інституту учні Ліцею №6 «Європейський» беруть участь в проекті «Federsammler“. Мета проекту полягає в тому, що учні різних країн пишуть свої цікаві історії, головними героями яких є одні і ті ж персонажі. Тема - навколишнє середовище. Учні розповідають про проблеми в їхньому регіоні та про те, що вони пропонують робити, або роблять для вирішення цих проблем. В рамках цього проекту учні 8-Б та 9- А класів провели екологічну акцію зі збору сміття в парковій зоні.

Треба визнати, що наші вчинки багато чого вирішують. І перш ніж починати лаяти заводи й уряд у поганій екології, слід спочатку поміркувати над своєю поведінкою. І якщо кожен проаналізує свої дії та зміниться, то наш світ стане трішки краще.

Кожна людина підніме з землі кинутого папірця. Лише по одному маленькому папірцю, але місто вже стане чистішим. Якщо хоча б п’ятнадцять чоловік посадять по маленькому деревцю, то вже за кілька років дерева виділятимуть трохи більше кисню. Якщо хоча б кілька людей біля своїх будинків повісять годівниці, то птахи зможуть пережити важку зиму.

Збереження природи — важлива проблема в наші дні. Не дарма вона визнана глобальною проблемою людства. Екологічні питання треба вирішуватися комплексно. З одного боку, держава має сприяти поліпшенню екології. З іншого — кожна людина повинна відчути власну відповідальність в цій справі.


Написання ХХ радіодиктанту національної єдності

У День української писемності та мови Долинський ліцей № 6 "Європейський" долучився до написання ХХ радіодиктанту національної єдності. Учні 9-11 класів та вчителі вправлялися в грамотності. Культура особистості базується на культурі мислення та письма.

Детальніше


Тиждень національно – патріотичного виховання «Сила Нескорених»

З 12.10-16.10 у нашому навчальному закладі пройшов тиждень національно – патріотичного виховання «Сила Нескорених». Протягом тижня проведено ряд заходів: години класного керівника «Свято Покрови. Свято козацтва», художній колаж «Україна - козацька держава», майстер клас по виготовленні українських ляльок – мотанок, урок мужності «Сила Нескорених», бібліотечні уроки «Ми роду козацького діти».

 

Детальніше.

 


Змагання з футболу ,,Шкільна футбольна ліга 2019/2020" пілотного проєкту,,UEFA Grow"

6 – 7 жовтня 2020р. відбулися фінальні змагання з футболу ,,Шкільна футбольна ліга 2019/2020" пілотного проєкту,,UEFA Grow". Три команди нашого ліцею у різних вікових групах пройшли до фіналу. Команда дівчат та юнаків старшої вікової групи зайняли ІІ місце, а юнаки молодшої вікової групи – І місце. Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів

 

Детальніше


Тиждень попередження жорстокості та насильства «Безпечний простір»

З метою недопущення виникнення серед здобувачів освіти закладу конфліктних ситуацій, проявів булінгу з 05 по 09 жовтня 2020 року було проведено Тиждень попередження жорстокості та насильства «Безпечний простір». Протягом тижня проведено ряд заходів: години класного керівника: «Читання з передбаченням» за казкою Ірен Роздобудько «Дикі образи дикобраза», «Робота над казкою Г.К. Андерсена «Гидке каченя», інтерактивні заняття «Протидія булінгу в дитячому середовищі», «Запобігання насильству над дітьми», виставку малюнків:

«Наш дружний клас», «Дружба єднає наші серця», перегляд мільтфільмів та короткометражок: «Жив собі чорний кіт», перегляд мільтфільмів та короткометражок: «Жив собі чорний кіт», «Вірте у любов, вірте у Різдво», «Курка, яка несла всяку всячину» ,

«Подарунок», зустрічі з представниками правоохоронних органів, тренінгові заняття для класних керівників.

 

Детальніше


Тиждень польської мови та культури

З 5 по 9 жовтня у Долинському ліцеї№6"Європейський" проходив Тиждень польської мови та культури.У рамках Тижня учителями польської мови Мазничкою Г.Д. та Кравець Л.В.було проведено 5.10 конкурс декламації віршів у 9-В класі, 6.10 учні та вчителі закладу взяли участь у Міжнародному проєкті"Загальноукраїнський диктант з польської мови". 7.10 у 5-А класі проведено урок- вікторину "Skarby Papieskie".8.10 учні 4-х класів та усі охочі з ліцею узяли участь у мистецькому конкурсі "Ян Павло ІІ очима дітей"( кращі малюнки учнів відправлено на Міжнародний конкурс на цю ж тематику.Фінал відбуватиметься в Одесі).Учитель Дик О.М. підготувала 2 проєкти: з учнями 8-В класу та 10-Б класу.Усі заходи мають на меті поглиблення інтересу до вивчення польської мови та розкриття творчих здібностей здобувачів освіти.


Молодіжна рада

Молодіжна рада Долини розпочинає співпрацю з учнівськими радами Долинської ОТГ! І перша наша зустріч - мегакрутий Долинський ліцей№6. Дівчата - ВИ супер!!! Дякуємо за теплу зустріч і надіємось на втілення усіх наших ідей!!! 


VIІ Загальноукраїнський диктант з польської мови „Я пишу, Ти пишеш, Ми пишемо… польською! Диктант з польської мови в Україні”

6 жовтня у Долинському ліцеї№6 «Європейський» відбувся VIІ Загальноукраїнський диктант з польської мови „Я пишу, Ти пишеш, Ми пишемо… польською! Диктант з польської мови в Україні”. Диктант має на меті пропагування вивчення польської мови та відзначення тих, хто покаже дуже добрі знання з орфографії та синтаксису польської мови.

Цьогоріч диктант присвячений сотій річниці Варшавської битви 1920 р. У заході взяло участь 37 учасників з нашого ліцею та кілька осіб з інших навчальних закладів. Після урочистого відкриття, декламації віршів на патріотичну тематику наймолодшими учасниками – Кравець Валерією та Осташем Артемом, перегляду тематичної відеопрезентації, усі присутні почали змагання з перевірки знань з орфографії та синтаксису польської мови.

Для переможців диктанту в категоріях «Діти і молодь» та «Дорослі» організатори підготували пізнавальні подарунки і цінні призи.

У категорії «Діти та молодь» переможцями стали:

І місце- Юсип Соломія(11-А)

ІІ місце-Шевчук Анастасія (8 клас-Ліцей «Інтелект»)

ІІІ місце-Копцюх Максим(10-А).

У категорії «Дорослі»:

І місце-Пукса Вікторія-бібліотекар ліцею.

ІІ місце-Владика Наталія-лаборант.

ІІІ місце-Савчин Галина-вчитель німецької мови.

Організатори заходу присудили також ще дві додаткові нагороди кращим знавцям польської мови. Відзначено було теж наймолодшого та найстаршого учасників.

Кожен учасник заходу одержав невеличні дарунки напам'ять та солодкі частунки.

VII Загальноукраїнський диктант із польської мови «Я пишу, ти пишеш, ми пишемо… польською. Диктант із польської мови в Україні» реалізує фонд «Свобода і демократія» в рамках проєкту «Біло-червоне ABC. Підтримка розвитку польськомовної освіти в Україні», який фінансує Канцелярія голови Ради міністрів РП у межах державної підтримки Полонії та поляків за кордоном


Урочистості з нагоди відзначення Дня працівника освіти

2 жовтня 2020 року в ліцеї були проведені урочистості з нагоди відзначення Дня працівника освіти. Цього дня старшокласники змогли відчути себе справжніми вчителями підготувавши для молодших учнів цікаві інтерактивні вправи та завдання. З професійним святом привітав освітян директор ліцею. Справжнім подарунком для всіх присутніх став святковий концерт.

Олімпійський урок

З 11 по 22 вересня 2020 року у Долинському ліцеї №6 "Європейський" було проведено Олімпійський урок та Олімпійський тиждень. Здобувачі освіти закладу під час Олімпійського уроку випробували себе у різних видах спорту, взяли участь у майстер-класі від дворазового учасника Олімпійських ігор, майстра спорту України міжнародного класу з греко-римської боротьби та почесного громадянина м. Долини - Олександра Чернецького. Протягом тижня було проведено змагання з футболу, волейболу, стрітболу, зустрічі з тренерами Долинської ДЮСШ, вікторини, виставку художньої літератури та конкурс дитячого малюнка, виготовлення Олімпійського прапора. Наші ліцеїсти переконані, що спорт надає впевненості в собі. Займаючись спортом, дитина стає витриваліша, легше долає навантаження в буденному житті, починає ставити свої маленькі цілі і досягати ї


"Тарас. Повернення"

Історія мого життя - це

частина історії моєї Вітчизни!

Т.Шевченко

Поет... Художник... Мислитель... Борець... "Той, ким зайнялось і запалало..."

Тарас Шевченко! Він щоразу повертається до нас у рядках своїх нетлінних творів, у зображеннях на модних постерах, які вчать сприймати поета по-сучасному.

Кожне нове покоління заново відкриває для себе Кобзаря. Та чи не замало для сьогоднішніх учнів лише уроків української літератури для того, щоб осягнути бездонну глибину Тарасових заповітів?..

Здобувачі освіти 8-В та 9-В класів Долинського ліцею №6 "Європейський" знайомилися з нескореним Шевченком-бунтарем під час перегляду художнього фільму "Тарас. Повернення". Невідома історія найвідомішого українця у світі - це розповідь про останні кілька місяців заслання поета. Ця стрічка - наше повернення у далекий 1857 рік... Ось враження учнів від кіноподорожі:

"Читаючи життєпис поета, уявляв собі серйозного, трохи мовчазного, часом навіть замкнутого чоловіка. Але у кіно побачив веселого Шевченка, який співає, грає на музичному інструменті й танцює" (Дідоха Василь, 8-В);

"Мені дуже сподобався фільм. Я не очікувала побачити Тараса Шевченка таким сміливим" (Савчин Аліна, 8-В);

"Я був вражений тим, що зміг побачити Т.Шевченка як людину, яка перемогла страх смерті" (Катрій Олег, 8-В);

"Помітила по-особливому ніжне ставлення Тараса Григоровича до Наталочки Ускової. Одразу видно, що він дуже любив дітей" (Дмитрів Христина, 9-В);

"Добрим, талановитим, мудрим постає Шевченко у фільмі. Письменник мужньо долає всі життєві труднощі та випробування в останні дні заслання. Це викликає повагу" (Кавка Ілля, 9-В);

"Після перегляду стрічки я буду сприймати людей та їх вчинки по-іншому, бо зрозумів, що іноді навіть жорстокі кривдники можуть стати на бік справедливості" (Іванов Роман, 9-В);

"Мені дуже сподобався фільм "Тарас. Повернення". Завдяки кінострічці я зрозумів, чому Шевченка вважають символом незламного духу українського народу. Переконаний, що бажання бути вільними передалося нам від поета генетично" (Красівський Іван, 9-В).

Ну хіба Шевченко не супергерой в дитячих очах?

Тішить, що думки наших вихованців суголосні з рядками Максима Рильського про Кобзаря:

Ось чому в сім’ї великій,

У цвіту садів прекрасних

Буде жити він вовіки,

Як безсмертний наш сучасник.


Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища.

Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями та ученицями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, безконфліктного спілкування, насильницької поведінки.

З 16 вересня в нашій державі стартував Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. У рамках Тижня в Долинському ліцеї №6 « Європейський», з 16 по 23 вересня, було проведено ряд заходів: інформування класних керівників «Булінг в освітньому середовищі та алгоритм дій при його виявленні», першокласники намалювали малюнок на асфальті « Мої права», з п’ятикласниками проведена флеш-вікторина «Знай свої права», «Виявлення булінгу у класному колективі»-діагностичне опитування, бесіда з елементами тренінгу « Стоп булінг» з учнями 6-8 класів.

Проведені заходи у ліцеї спрямовані на інформування учасників освітнього процесу, профілактику насильства та формування нетерпимості до цього явища.


Тренінгові заняття для учителів - предметників, які викладають у 5-их класах

У процесі навчання у школі дитина проходить через ті чи інші кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребують особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби навчального закладу.

Одним із цих етапів є перехід учнів початкової школи у середню.П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки.Адаптація - процес пристосування до нових умов чи вимог середовища, результатом якої має бути пристосування, що є показником життєвої компетентності індивіда.

У 5-му класі діти переходять до нової системи навчання: «класний керівник – учителі-предметники», уроки проходять у різних кабінетах. Інколи діти навіть змінюють школу, у них з’являються нові однокласники.Адаптація дитини до навчання у середній ланці школи відбувається не одразу. Це досить довгий процес, пов’язаний зі значними проблемами як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру.

Саме педагоги, батьки, фахівці психологічної служби мають допомогти дітям.

Тому для створення умов успішної адаптації п'ятикласників практичним психологом Долинського ліцею №6 "Європейський" 18.09.2020 - 19.09.2020 проводилися тренінгові заняття для учителів - предметників, які викладають у 5-их класах.

Детальніше


Уроки на свіжому повітрі

Робота освітнього закладу в умовах пандемії потребує нестандартних та креативних форм організації освітнього процесу. Однією із таких форм є проведення уроків на свіжому повітрі. Крім того, такі заняття сприяють створенню безпечного освітнього середовища та виконання протиепідемічних заходів в закладі.Такі уроки є результативними та дуже подобаються ліцеїстам

 

Детальніше


Акція «Ліцей під відкритим небом»

16 вересня у Долинському ліцеї №6 проведено акцію «Ліцей під відкритим небом». Цього дня здобувачі освіти ліцею змогли весело, змістовно та креативно провести час на свіжому повітрі, а також взяти участь у цікавих квестах, спортивних змаганнях та іграх.

 

Детальніше


Вибори Президента учнівського самоврядування

Учнівське самоврядування – це добровільна організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість в межах Статуту та в інтересах учнів ліцею здійснювати регулювання і управління справами, які належать до їх компетенції. Щорічно в нашому ліцеї проходять вибори Президента учнівського самоврядування. За результатами учнівського волевиявлення Президентом ліцею стала учениця 10-А класу Матвєєва Євгенія. Вітаємо переможця! А також команду міністрів:

• Міністр освіти і науки – Микитин Соломія 9-Б клас

• Міністр внутрішніх справ – Красівський Іван 9-В клас

• Міністр культури та відпочинку – Гатайло Ксенія 9-Б клас

• Міністр прес - служби – Чекан Роксолана 11-А клас

• Міністр милосердя – Гошовський Арсен 9-А клас

• Міністр екології та охорони здоров’я та спорту – Григорська Ярина 9-Б клас.

Бажаємо натхнення, цікавих задумів та творчих злетів


Навчальні лекції

Перший етап зроблений!

Долинський ліцей №6 став першим місцем, де стартував наш проект.

Наша команда провела навчальні лекції для майже 1000 учнів цієї школи.Сподіваємося, що старт буде успішним та згодом сортування стане невід'ємною частиною всіх шкіл нашої області!


Олімпійський урок

На спортивному майданчику ДЮСШ відбулися спортивно-масові та освітньо-виховні заходи з нагоди проведення Всеукраїнського олімпійського уроку та Олімпійського тижня.

Всеукраїнський олімпійський урок проводиться щорічно напередодні Дня фізичної культури і спорту і має на меті навчання та виховання учнів під знаком ідей і принципів олімпізму, формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізкультурою і спортом.

Відео


IVетап Міжнародного літературно-мистецького конкурсу-проекту «Poznaj mój kraj»

Ось і завершився IVетап Міжнародного літературно-мистецького конкурсу-проекту «Poznaj mój kraj», який проходить у м. Варшава (хоч пандемія та внесла корективи щодо його проведення). Учні нагороджені цінними призами та дипломами, всі учасники конкурсу та координатори підтримують підручники для участі в проектах.


 Переглянути фотоальбом