Підсумки міжнародного співробітництва 2022-2023 н.р.

 

Міжнародна співпраця з англійської мови

за 2022-2023 навчальний рік

У рамках освітнього проєкту  eTwinning Plus відбулися наступні заходи:

-учитель Дімітрова Юлія разом з учнями 7-В класу працювали над проєктом "Welcome to my country"

Країни-партнери: Хорватія, Грузія, Туреччина, Франція, Польща, Чехія, Італія .

Мета проєкту : вдосконалити навички спілкування, підвищити рівень інформаційно-комунікаційних технологій, навчитися працювати в команді, знайти нових друзів, дізнатися більше про культуру, традиції, рослинний та тваринний світ, кухню інших країн.

Діяльності під час роботи у проекті: створення фото та відеопредставлення учасників, створення гри за допомогою ІКТ, створення вікторин у мобільних застосунках, пошук інформації для  створення брошури про тварин своєї країни, рецепти своєї країни, декламування віршів;

-учитель Дімітрова Юлія разом з учнями 8-А класу розпочали роботу над проєктом «Let’s meet in Europe», в якому здобувачі освіти дізнаються більше про традиції та культуру інших країн.

Також учитель Дімітрова Юлія разом з учнями 8-В класу взяла участь у проєкті «Climate Action Project», метою якого є зміна поведінки учнів і мислення суспільства щодо змін клімату та екологічних проблем за допомогою освіти. Це проєкт світового  масштабу, який співпрацює з WWF, Earth Day та NASA. Проєкт схвалили світові лідери та міністерства освіти 16 країн. Проєкт був висвітлений засобами масової інформації в 45 країнах, включаючи National Geographic, BBC та CNN. 

Міжнародна співпраця з німецької мови

за 2022-2023 навчальний рік

У рамках міжнародного проєкту Гете -Інституту «Школи – партнери майбутнього» відбулися наступні заходи:

-10.11.22 - Конкурс «Орієнтація в німецькомовному просторі». Переможці: Погонич Й., Дирів С., Кузьміна І., Теліжин Ю.

-Липень 2022 – учні 10-А класу (Лазорко Софія та Носович Ксенія) отримали стипендії та відвідали тритижневі мовні курси в Дрездені.

-Лютий 2022 – участь у конкурсі «Що означає для мене демократія?». Коваль Марія, Курець Анна, Марусаж Вікторія.

-Липень 2023 – асистентка координатора Погонич Йордана взяла участь у

двотижневій міжнародній зустрічі асистентів закладів PASCH у місті Геттінген.Серпень 2023 – учні 11-А класу (Шкрібляк Назар та Сверида Анастасія)

отримали стипендії та відвідали тритижневі мовні курси в місті Карлсруе.

-16.10 - 21.10.23 - група учнів 9-11 класів із учителями Микиттин Л.О. та

Креховецькою І.О. взяли участь у міжнародному політичному фестивалі

«Тиждень акцій європейської демократії» у місті Берлін.

-06.12. 2023 – вчителька німецької мови Микитин Л.О. виступила із доповіддю на міжнародній конференції місцевих органів влади, громадських організацій та асоціацій «Україна, Польща, Німеччина».

-12.12.2023 – учениця 9-А класу, Коваль Марія та учениця 11-А класу, Погонич Йордана взяли участь у «Zoom-Live-Tour über den Weihnachtsmarkt am

Breitscheidplatz», організованому Гете-Інститутом.

Щомісяця протягом року Микитин Л.О., як координатор проєкту PASCH школи брала участь у координаційних зустрічах (цьогоріч онлайн) для аналізу та

планування роботи шкіл у проєкті, обговоренню заходів тощо.

 

Міжнародна співпраця з польської мови

за 2022-2023 навчальний рік

20-29.08.2022р. -Участь учнів 5-7 класів у Міжнародному проєкті «Польша - її цінності, традиції й сучасність» (Польща, Опольське воєводство).Вчитель: Мазничка Г.Д.

жовтень 2022 р.- ІІІ Міжнародний етап VII загальнопольської  акції побитття рекорду в читанні на перерві «Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie» та благодійна акція “Czytaj ukraińskie” для українських дітей-вимушених переселенців до Польщі у зв'язку з воєнними діями  . Вчителі:Мазничка Г.Д., Дик О.М., Кравець Л.В.

07-19.11. 2022 р. –курси для викладачів польської мови як іноземної “Język Polski jako obcy wraz z komponentem regulacji emocjonalnej” (Фонд SOK, Варшава,Польща)-дистанційна форма. Вчитель польської мови Мазничка Г.Д.

Вересень 2022-червень 2023 рр.-реалізація міжнародних проєктів «Шляхами польських легенд» та «Знає їх весь світ» , учні 3-9 класів (м. Ополе, Польща). Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В.

14-15 січня 2023р.-участь вчителя Мазнички Г.Д. у онлайн-конференції, присвяченій IV Міжнародному Дню полонійної освіти (Лондон,Великобританія).

лютий-травень 2023 р.- Міжнародний літературно-мистецький конкурс “Poznaj mój kraj” (Польща,Варшава).28 учасників з Долинського ліцею № 6 «Європейський». Вчителі:Мазничка Г.Д., Дик О.М., Кравець Л.В.

Переможці мистецького блоку: 1 місце-Уханська С., 2 місце-Осташ Ю.,3 місце-Шумей С., лауреат-Шляпакова М. (вчитель: Мазничка Г.Д.), 2 місце-Тарнавська І., лауреат-Кравець В. (вчитель:Кравець Л.В.),2 місце- Креховецька С., 3 місце-Жох Б. (вчитель:Дик О.М.);

 літературний блок - 3 місце-Осташ А.,Шафранська Т.  (вчитель:Мазничка Г.Д.)   2 місце-Пиндзин М. (вчитель:Кравець Л.В.).

Усі учасники одержали дипломи та цінні речові призи.

21-23.04.2023р.- регіональний конкурс з польської мови та культури для полонійної молоді “Znasz-li ten kraj”(Львів-Брюховичі). 5 учасників з Долинського ліцею №6 «Європейський»( Мойсов П., Осташ Ю., Осташ А.,Комарницька Д.,Пиндзин М.)

Нагороди: Осташ Юрій-лауреат конкурсу. Усі учасники одержали дипломи та цінні речові призи. Вчитель: Мазничка Г.Д.

22.04.2023 р.- участь вчителя Мазнички Г.Д. у конференції „Doskonalenie kompetencji metodycznych i wychowawczych w wybranych obszarach procesu edukacyjnego” (Перемишль,Польща)

квітень –травень 2023 р. –участь у ІІ Міжнародному  мистецькому  конкурсі «Ja i moje marzenie» ( організація«Polska Nuta»,Одеса). 12 учасників з 5-7 класів. Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В.

10.05.2023 р.-участь вчителів Мазнички Г.Д. ,Кравець Л.В.у  міжнародному онлайн-семінарі  „Jak zaplanować pracę z książkami z cyklu Przyjaciele z piórnika na cały rok” (організатор- Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA)

05.06.2023 р.- участь учнів ліцею у Дні дитини, організованому Центром польської культури та європейського діалогу (Івано-Франківськ)  за підтримки польського фонду «Воля та демократія». Вчитель: Мазничка Г.Д.

07.06.2023р.-участь учнів у Міжнародній читацькій акції «Czytanie na polanie”.

Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В., бібліотекар ліцею Владика Н.С.

07.06.2023 р.- участь учнів у Міжнародному читацькому проєкті «Jak nie czytam,jak czytam”. Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В., бібліотекар ліцею Владика Н.С.


                                              Про  підсумки  міжнародного

                                              співробітництва у 2020-2021 н.р.

 

На виконання річного плану роботи ліцею, з метою поглиблення знань про країни Євросоюзу, їх традиції, культуру, формування позитивної думки щодо євроінтеграційного курсу України, привернення уваги громади України, зокрема  здобувачів освіти, до європейських цінностей та стандартів, популяризації вивчення іноземної мови серед молоді вчителі та здобувачі освіти закладу беруть активну участь у міжнародних проектах.

 

У рамках міжнародного проєкту Гете-Інституту «Школи – партнери майбутнього» відбулися наступні заходи:

27.09.20 - 29.09.20 – реалізовано та проведено спільний шкільний онлайн-проєкт у рамках співпраці PASCH, координований Гете-інститутом, спільно із партнерськими школами з Черкас (гімназія № 31), Рівного (гуманітарна гімназія) та Тернополя.

Тема проекту: «Екологія води в регіонах». Девіз зустрічі – «Основне джерело здоров’я – не антибіотик, а якісна вода».  Спільно з учителем хімії, Сайчишин Вірою Романівною, та вчителями німецької мови було проведено цикл уроків CLIL (хімія+німецька мова), а також проведено лабораторні аналізи питної води в санстанції міста. (Микитин Л.О., Савчин Г.В., Сидор О.Я., Анцупова О.О.)

 

Жовтень-листопад 2020 – підготовка та реєстрація учнів на іспит рівня А2. (Микитин Л.О., Савчин Г.В., Сидор О.Я., Анцупова О.О.)  В результаті 6 учасників успішно склали цей іспит та отримали сертифікат рівня А2. Це:

Погонич Йордана (Микитин Л.О.)

Кузьміна Ілона (Микитин Л.О)

Ігнатів  Єлизавета (Сидор О.Я.)

Каричорт Ігор (Сидор О.Я.)

Маланчук Максим (Савчин Г.В.)

Мурмило Олег (Анцупова О.О.)

 

З 04.01 по 15.01.21 року учень 11-А класу Пагута Віталій отримав стипендію від Гете-Інституту та взяв участь у міжнародних курсах з програмування «Зимовий кемп для молодих програмістів» із мов Scratсh та Python. (вчитель: Микитин Л.О.)

 

Учениця 8-В класу Погонич Йордана прийняла участь у конкурсі Гете-Інституту та отримала стипендію на двотижневі мовні курси рівня B1, які відбудуться з 28.06.21 по 09.07.21 (вчитель: Микитин Л.О.)

 

Учениця 9-А класу Ігнатів Єлизавета прийняла участь у конкурсі Гете-Інституту та отримала стипендію на двотижневі мовні курси рівня B1, які відбудуться з 14.06.21 по 25.06.21 (вчитель: Сидор О.Я.)

 

09.02 - 12.02.2021 року вчитель Микитин Л.О., як координатор проекту PASCH школи, взяла участь у триденній координаційній зустрічі в Києві, де було проаналізовано роботу партнерських шкіл за рік, обговорено заходи, що відбуватимуться в рамках проекту у 2021-2022 навчальному році. Представила шкільний проект-2020 та спланувала новий на наступний навчальний рік.  Поряд із основними координаційними питаннями пройшла навчання на теми: «Вплив дигітальної трансформації на проєктну роботу» та  «Методи дигітального навчання на уроках німецької мови». 

 

Протягом квітня 2021 вчитель Микитин Л.О. займалася плануванням та написанням шкільного проєкту 2021 «Професія мрії в перспективі часу. Традиція чи майбутнє?» а також його кошторису.

 

 

17.-24.05.20 організовано та проведено виставку «Міфи Берліну»

(Микитин Л.О., Савчин Г.В., Сидор О.Я, Анцупова О.О.)

 

     У рамках освітнього проєкту eTwinning Plus відбулися наступні заходи:

 У жовтні 2020 року учитель Дімітрова Ю.М. разом зі здобувачами освіти зареєструвалася в проєкті «Word4life» та створила логотипи учасниками проєкту ліцею «Європейський». Результати участі будуть відомі у серпні.

 

08-09 грудня 2020р. учитель Дімітрова Ю.М. взяла участь у національній онлайн конференції-тренінгу eTwinning Plus Ukraine «Професії майбутнього та розвиток емоційного інтелекту» та отримала сертифікат.

 

У рамках польських проєктів відбулися наступні заходи:

 учитель польської мови Мазничка Г.Д. взяла участь у Міжнародному онлайн-семінарі «Використання інтернет-підручника ‘Włącz Polskę” та інших онлайн-ресурсів на уроках польської мови» та отримала сертифікат;

 

05.09.2020р. - участь учнів 5-11-х класів у ІХ едиції  Міжнародної акції «Національне читання»  під патронатом Президента Польщі (читання балади Ю.Словацького «Баладина» та конкурс ілюстрації до однойменного твору.  (Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В., Дик О.М.)

 

05-09.10.2020р.-Тиждень польської мови та культури (з учнями 9-В класу)

 05.10.2020р.- Конкурс декламаторів  з учнями 9-В класу (вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В.)

 

07.10.2020р. – урок-вікторина " Skarby Papieskie” з учнями 5-А класу (до 100-річчя народження Яна Павла ІІ) за підтримки Фонду «Воля та Демократія» (Польща) Вчитель: Мазничка Г.Д.

 

жовтень 2020р.-участь вчителя Мазнички Г.Д. у Міжнародному конкурсі педагогічних знахідок «Nauczyciel PLUS» “Nagroda dla doświadczonego nauczyciela”

 

березень-вересень 2020 р. -72 учнів 2-11-х класів взяло участь у IV Міжнародному літературно- мистецькому конкурсі “ Роznaj mój kraj” (м.Варшава, Польща). З них-31 переможець. (Вчителі: Мазничка Г.Д., Дик О.М.)

 

06.10.2020 р. - участь у Міжнародному проєкті "VIІ Загальноукраїнський диктант з польської мови „Я пишу, Ти пишеш, Ми пишемо… польською! Диктант з польської мови в Україні”. У заході взяло участь 37 учасників ліцею.  У категорії «Діти та молодь» переможцями з Долинськоо ліцею №6 «Європейський» стали: І місце - Юсип Соломія(11-А), ІІІ місце - Копцюх Максим (10-А). У категорії «Дорослі»: І місце-Пукса Вікторія-бібліотекар ліцею. ІІ місце-Владика Наталія-лаборант. ІІІ місце - Савчин Галина - вчитель німецької мови.

Організатори заходу присудили також ще дві додаткові нагороди кращим знавцям польської мови. Відзначено було теж наймолодшого та найстаршого учасників.

Захід реалізовано за підтримки фонду «Свобода і демократія» в рамках проєкту «Біло-червоне ABC. Підтримка розвитку польськомовної освіти в Україні», який фінансує Канцелярія голови Ради міністрів РП у межах державної підтримки Полонії та поляків за кордоном.

 Вчителі: Мазничка Г.Д.,Кравець Л.В.

 

листопад-січень 2020 р.- участь у Міжнародному мистецькому конкурсі "Ян Павло ІІ-дорога до Бога". Серед 60 учасників конкурсу, який проходив у Одесі завдяки організації "Polska Nuta" за підтримки фонду "Pomoc Polakom na Wschodzie" (Польща)  учні Долинського ліцею № 6 «Європейський»  здобули  ІІ (Хомин Валерія-9-В) та ІІІ (Швець Євгенія) місця у своїх вікових категоріях та 12 учнів 3-11-х класів стали лауреатами цього конкурсу (3-Б-Осташ Ю., 4-А- Кравець В., Креховецька В., Гарбера О.,4-В-Гірник С., Максимів М., Пірко Д.,

7-А-Павлишин К.). Усі учасники одержали дипломи та цінні призи.

Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В.

 

 березень –травень 2021 р. -Декламаторський  міжнародний конкурс „SłOWEM-POLSKA”  під патронатом Президента Польщі, м.Варшава. Учениця  10-А класу Матвєєва Є. стала переможцем І етапу та учасником ІІ етапу)

Вчитель: Мазничка Г.Д.

березень 2021р. – 13 учнів 3-5-х класів,10-Б класу взяли участь у Міжнародному конкурсі „Kartka Wielkanocna 2021”. Рудевич Олеся (10-Б) посіла ІІІ місце. (вчитель Дик О.М.)

 Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В., Дик О.М.

 

березень –червень 2021р. участь у Міжнародному літературно-мистецькому конкурсі  «Być Polakiem». Учасники: Осташ-Ю.-3-Б, Креховецька В.-4-А, Стефанишин В.-4-А, Кравець В.-4-А, Вакуленко Є-4-Б, Владика Б.-3-Б.   Вакуленко Є. (4-Б клас) зайняла ІІІ місце.

Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В.

 

01.03-21.03- березень 2021 р.- 16 учнів 2-10-х класів взяли участь у Міжнародному поетичному конкурсі «Poezja jest dobra na wszystko” (Польща-Україна-Білорусь-Молдова).

Нагороди здобули: І місце-Осташ Ю.-3-Б., ІІІ місце-Медвідь К.-5-А, Матвєєва Є.-10-А, (Вчитель: Мазничка Г.Д.)

лауреати : Креховецька В.(4-А), Могитич А.(10-А) (Вчитель: Мазничка Г.Д.)

лауреат: Кравець В.(4-А), Ольшанецький М.(4-В) (Вчитель: Кравець Л.В.)

лауреат: Григорська Я.(9-Б) (Вчитель: Дик О.М.)

 

березень 2021р. – участь у Міжнародному літературно-мистецькому конкурсі "Polska to dla mnie 2021"  (учні 3-6-х класів) (м.Варшава, Польща)

Фіналісти: Осташ Ю(3-Б), Осташ А.(5-В), Креховецька В.(4-А ).

Учитель: Мазничка Г.Д.

 

березень-червень 2021 р.- участь у Міжнародному  проєкті  “Dzieci piszą listy” спільно із Варшавською школою №267

(Вчителі: Мазничка Г.Д., Кравець Л.В.).

 

У рамках співпраці з Корпусом Миру США в Україні у березні-квітні

учителі англійської мови Костенко Н.Я. та Кос І.Я пройшли 23 годинну програму професійного розвитку «Освоєння віртуального викладання  англійської мови  під час COVID 19» та отримали сертифікати.

 

Учениця 10-А класу Матвєєва Є. отримала перемогу у Програмі обміну майбутніх лідерів (FLEX) – це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американської Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України.

 Учениця отримає стипендію, яка дасть їй змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати у американській родині з вересня 2021 року.

 

У рамках співпраці з молодіжною організацією «Молоді голоси» учні дев’ятих класів пройшли відбір для участі в молодіжному фестивалі “Об’єднані ігри націй”, який відбудеться в м. Берлін з 06 по 12 вересня 2021 року.


  Підсумки  міжнародного

               співробітництва у 2019-2020 н.р.

 

 У рамках міжнародного проекту Гете-Інституту «Школи – партнери майбутнього» відбулися наступні заходи:

-         07.07-27.07.2019 учень 9-А класу Ільницький Михайло відвідав тритижневі мовні курси рівня B1 у місті Дрезден

-         21.07- 10.08.2019 учень 9-А класу Пагута Віталій  відвідав тритижневі мовні курси рівня B2 у місті Берлін.

-         29.07-09.08.2019 Микитин Людмила, вчитель німецької мови, відвідала курси підвищення кваліфікації «Німецька для вчителів рівня С2» - поглиблення фахових компетентностей, методично-дидактичних фахових понять та рефлексії на заняттях.

-         20.07-03.08.2019 учень 9-А класу Гладун Олег відвідав літній табір PASCH у місті Трабзон (Туреччина). Поряд із відпочинком та неформальним спілкуванням молоді люди мали можливість займатися в театральному воркшопі.

-         17 – 19 вересня 2019 року на базі Долинського академічного гуманітарного ліцею №6  реалізовано спільний шкільний проект, координований Гете-інститутом, на який були запрошені учителі та учні із партнерських шкіл з Черкас (гімназія № 31) та Рівного (гуманітарна гімназія). Тема проекту: «Регіональні особливості українського та німецького національного одягу. Виготовлення ляльки-мотанки як символа зв’язку між поколіннями.» Девіз зустрічі – «Ручна праця + творчість + німецька мова = CLIL».

 

-         07-08 жовтня 2019 року учителі німецької мови Галина Савчин, Оксана Сидор, вчитель математики Ірина Славич та біології Ольга Ільків взяли участь в семінарі «CLIL на занятті – це можливо?», який організований Goethe-Institut в Україні  та проводився на базі Ліцею міжнародних відносин ім. В. Стуса (м.Львів).

-         20.10-30.10.2019 року учень 10-А класу Михайло Ільницький взяв участь у десятиденних курсах з програмування в місті Геттінген (Німеччина)

-         05.11.2019 року в рамках «Тижнів Німеччини в Україні» був організований одноденний дидактично-методичний семінар для вчителів німецької мови району.  Мета – мультиплікувати передовий педагогічний досвід колегам. «Педагогічна майстерня» частково охопила тематику курсів учителів німецької мови Гете-Інституту на найвищому рівні С1-С2.  Референт – Людмила Микитин. Місце проведення – актова зала Долинського академічного гуманітарного ліцею № 6.

-         12.02-14.02.2020 року координатор проекту PASCH школи – Людмила Микитин взяла участь у триденній координаційній зустрічі в Києві.

-         20.02.-21.02.2020 року вчитель німецької мови, Савчин Г.В. та учениця 10-А класу – Кузьміна І.О. взяли участь у воркшопі для вчителів та учнів «Вертикалі та міні-городи в школах» у м. Київ, Гете-Інститут. Метою воркшопу було навчання, як спроектувати і створити у власній школі якомога креативніший міні-екогород. Ініціатива «Освіта для екологічного розвитку» визначає пріоритетним завданням концепцію озеленення шкіл. На воркшопі учасники отримали нові знання та досвід з виготовлення родючих грунтів та правильної посадки і догляду еко-овочів та ягід .

 

-         25 – 31 серпня 2019 року 5 учнів ліцею та вчитель  англійської мови  Костенко Н.Я. взяли участь у міжнародному молодіжному фестивалі культурної та політичної освіти «Об’єднані ігри націй» в м. Берлін (Німеччина) на тему «Зустріч молоді. Тиждень демократії».  

     У рамках освітнього проекту eTwinning Plus відбулися наступні заходи:

-  12 червня 2019р. учитель англійської мови Дімітрова Ю.М. взяла участь у eTwinning Plus Practical Session, Київ (« Робота в проєктах», «Освіта в 21 столітті»)

-  20 вересня 2019 року у Києві відбувся eTwinning Plus Practical Session. Захід відвідали 50 найактивніших ітвіннерів з 19 областей України. Заклад представляв учитель англійської мови Дімітрова Ю.М. Учасники ознайомилися з освітніми матеріалами з розвитку громадянських компетентностей, сучасну українську школу крізь «ГЕНДЕРНІ ОКУЛЯРИ» і як інтернет дозволяє маніпулювати інформацією та як вберегтися від цього? Алгоритм соцмереж та поведінка користувачів.  

- у вересені 2019р. учитель Дімітрова Ю.М. разом зі здобувачами освіти зареєструвалася в проєктах “Book Tree”, “Fairy Garden”, “There is no planet B”, “Creatively about artistic and entertaining heritage” .

- 9 грудня 2019р. учитель Дімітрова Ю.М. взяла участь у національній конференції eTwinning Plus Ukraine для вчителів, які отримали European Quality Label, Київ («Освіта в світі, що змінюється: як в школі говорити про кліматичну кризу, Мірошниченко Катерина»; «Індивідуальні можливості в Erasmus +, Катерина Жданова»; «Можливості підвищення кваліфікації вчителів на платформі Prometheus, Іван Приймаченко»; «Досвід реалізації проєкту, Вікторія Гарбуз»; «Воркшоп від британського вчителя Кріса Вільямса».

    

У рамках польських проектів відбулися наступні заходи:

-         10 листопада 20 учнів 4-Б та 5-Б класів взяли участь у 8 Фестивалі-перегляді сучасного польського кіно.  Школярі прослухали екскурсію "Станіславів колись та сьогодні", прогулялись пам'ятними місцями Івано-Фраківська, переглянули цікавий фільм польською мовою "День шоколаду".

- 6.06.2019 року -  участь учнів Долинського ліцею «Європейський «№6 разом із вчителями польської мови Мазничкою Г.Д. та Дик О.М.  у V Польсько-українському відзначенні Дня дитини у Львові (зустріч з дружиною президента Польщі Аґатою Корнхаузер-Дудою, перегляд спектаклю "Koziolek-Matolek" у театрі ім.М.Заньковецької,екскурсія Львовом).

- 05-07.07.2019 (м.Івано-Франківськ) - участь вчителя польської мови Мазнички Г.Д. у семінарі з методики викладання польської мови як іноземної у рамках Міжнародного проєкту  «ABC nauczania języka polskiego» за сприяння Фундації «Воля та Демократія».

- участь учнів Долинського ліцею «Європейський « №6  разом із вчителем польської мови Мазничкою Г.Д. у ХІ Парафіаді (м.Долина, римо-католицька парафія).

- 6.09.2019 року участь у міжнародному заході " Narodowe czytanie 2019" під патронатом Президента Польщі та за сприяння Фундації «Воля та Демократія».

- 10.11.2019 року участь 20  учнів 4-5 класів у 8 Міжнародному  Фестивалі-перегляді сучасного польського кіно (м.Івано-Франківськ).

- 30.11.2019 р. участь у конкурсі знання про Польщу( римо-католицька парафія) за сприяння Фундації «Воля та Демократія» та Центру польської мови та культури,м.Дрогобич.

- грудень 2019–січень 2020рр участь у міжнародному проєкті "Діти пишуть листи" (зимовий етап 2019- 2020рр). Долина (Україна)- Завєрчє (Польща).

- участь і перемога вчителя польської мови Мазнички Г.Д. у конкурсі «Нагорода для досвідченого вчителя» (створення  конспекту  та проведення уроку та сценарію на патріотичну тематику).

- участь вчителів польської мови Мазнички Г.Д. та Дик О.М. у тренінгових заняттях «WiDzę więcej»  (дистанційно) за сприяння Фундації «Воля та Демократія».

- 30.04.2020 участь 3 учнів ліцею у Міжнародному конкурсі «Коронавірус з хепі-ендом» (твір,казка, карикатура про подолання коронавірусу) під патронатом Українсько-Польського Союзу імені Томаша Падури (м.Рівне)

- 01.05.2020 участь 28 учнів ліцею у Міжнародному конкурсі «День Полонії 2020»  (листівка-вітання для Полонії) під патронатом Фонду «Свобода та Демократія».

- 2.05.2020 р -участь вчителя польської мови Мазнички Г.Д. 2.05.2020 р. у проєкті « Полонійний диктант з польської мови «Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku».


Підсумки  міжнародного

                                              співробітництва у 2018-2019 н.р.

 

 У рамках міжнародного проекту Гете-Інституту «Школи – партнери майбутнього» відбулися наступні заходи:

 

- З 08.10.2018 по 11.10.2018  учитель німецької мови Савчин Галина Василівна та 7 здобувачів освіти взяли участь в спільному проекті «Unser Schulprojekt“ з партнерською школою міста Рівне (Рівненська гумунітарна гімназія). Учні створили туристичний буклет визначних місць та зняли відеоролик про місто Рівне.

-    З 24 по 27 жовтня 2018 року вчитель німецької мови Савчин Г.В. відвідала семінар “Мережа для сталого розвитку – CLIL у моїй школі“, який проводився для вчителів німецької мови та вчителів природничих дисциплін в м.Київ. Метою заходу було підвищення кваліфікації вчителів, сприяння колегіальній роботі вчителя німецької мови та вчителя-предметника, розвиток педагогічно-дидактичних навичок у сфері CLIL та проведення на власних уроках міждисциплінарного проекту практичного дослідження з використанням валізи Дитячого університету, який дасть можливість використовувати пошуково-дослідницький метод навчання школярів.

-   З 18 по 23 лютого 2019 року вчитель німецької мови Микитин Л.О. взяла участь в міжнародних вчительських зборах в рамках ініціативи «Школи – партнери майбутнього» та відвідала освітню виставку didacta 2019 в м.Кельн (Німеччина).

-    04-05 березня 2019 року вчитель німецької мови Савчин Г.В. взяла участь у семінарі підвищення кваліфікації “Мережа для сталого розвитку – CLIL у моїй школі“ для вчителів німецької мови та природничих дисциплін. Метою заходу є підвищення кваліфікації вчителів німецької мови, а також сприяння колегіальній роботі вчителя німецької мови та вчителя-предметника, розвиток педагогічно-дидактичних навичок у сфері CLIL, ознайомлення з методами роботи з видання LINGO для використання під час уроків та розробка уроків з використанням матеріалів LINGO.

-  З 4 по 5 квітня в Goethe Institut в Києві відбувся семінар для вчителів українських PASCH-шкіл, на якому під час підвищення кваліфікації педагоги розглянули стратегії ефективного та безстресового вивчення мови, використовуючи можливості нашого мозку з точки зору нейродидактики, могли обмінятися досвідом, а також виграти підручник з граматики, автором якого є референт семінару Сабіне Дінзель.

 08 – 16 вересня 2018 року 4 учні ліцею та вчитель німецької мови Микитин Л.О. взяли участь у міжнародному фестивалі «Об’єднані ігри націй» в м. Берлін (Німеччина).

     У рамках освітнього проекту eTwinning Plus відбулися наступні заходи:

-   27 грудня 2018 року вчителі закладу Василенко В.Ф. та Дімітрова Ю.М. взяли участь в національній Конференції eTwinning Plus 2018 в м.Київ.

Подія об’єднала близько 120 найактивніших вчителів-ітвіннерів, які отримали Європейську відзнаку якості за роботу над своїми проектами.

На заході виступили: головний спеціаліст в сфері мовної політики Міністерства освіти та науки України Оксана Коваленко, представниця ЄС в Україні Коломбе де Мерсе, представники Partner Support Agency в Україні – менеджер Сергій Теплов та координаторка Валентина Веліченко.

  Учасники взяли участь у  наступних воркшопах: «Інтернет-сервіси для школи без програмування», «Булінг і права людини: чому це актуально для вчителів», «Керувати успіхом: емоційний інтелект», «Соціальна компетенція: формування в учнів навичок роботи в проектних групах»

-  10 червня  2019 року за сприяння Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, PSA Ukraine та Європейської комісії у м.Київ відбулася підсумкова щорічна конференція eTwinning Plus.

Конференція передбачала підведення підсумків щодо розвитку та успіхів програми в Україні у 2018-2019 н.р. та проектування дій у наступному навчальному році.   Учасники відвідали корисні майстер-класи, а також обмінятися досвідом. В конференції взяла участь вчитель англійської мови   Дімітрова Ю.М. 

 

    У рамках польських проектів відбулися наступні заходи:

- 5-11 листопада 2018 року 11 учнів та 3 вчителів-опікунів у рамках Міжнародного польсько-українського обміну молоді відвідали столицю Польщі-Варшаву. Молодь з України гостювала у родинах польських ровесників з Гімназії № 54 та Ліцею ім. С.Віткаци, що дало змогу глибше пізнати розмовну мову, культуру та побут поляків. Учасники міжнародного обміну щоденно мали заняття з польської мови та літератури, відвідали мистецький майстер-клас з виготовлення котильйонів, побували на концерті , присвяченому 100-річчю незалежності Польщі, розучили національний танець полонез, зіграли дружній матч з футболу з польськими учнями.  Школярі прогулялися вулицями Старого Міста, відвідали Королівський Замок, чудовий парк Лазєнки, свято вогнів у палаці в Віланові, музей "Полін", інтерактивний Центр Науки Коперник, Повонзки. Поїздка збагатила учнів новими знаннями, допомогла молоді завести нові знайомства, пізнати менталітет іншої країни, поділитися досвідом, а також переламати стереотипи, тим самим зробити черговий крок до діалогу між двома народами.

-  Втретє здобувачі освіти Долинського академічного ліцею  взяли участь у Міжнародному проекті "Dzieci piszą listy", метою якого є популяризація листування, ознайомлення зі звичаями та традиціями інших народів, а також із вдосконалення навичок письма. Цьогоріч 50 учнів з ліцею та суботньо-недільної школи при римо-католицькій парафії (1-8 класи) долучилися до написання листів одноліткам із Польщі (м.Врубльовіце біля Вроцлава). У листах діти розповідали про себе, про родинні різдвяні традиції, бажали щасливих та веселих свят .Кожен учасник проекту старався якнайкраще оформити свій лист. 

- 05-07.04.2019 року 4 учнів Долинського академічного гуманітарного ліцею №6, які відвідують суботньо-недільну школу при римо-католицькій парафії ( Швець Є.(5-А), Рудевич Р.(6-А), Проців Х.(7-В),Григорська Я. (7-Б) взяли участь у ІX Всеукраїнському конкурсі знавців польської мови, літератури та культури "Znasz-li ten kraj", який відбувався у Брюховичах Львівської області.  Ліцеїсти гідно виступили на цьому конкурсі. Учасники складали письмовий тест з мови та відповідали на питання з історії , географії та культури Польщі, представляли усні презентації на задані теми. Окрім того мали ще й насичену розважально-пізнавальну програму: розмальовували писанки, робили вітальні великодні листівки, вчились вирішувати конфліктні ситуації. Проводились методичні заняття і для опікунів.

У рамках  прибалтійських  проектів відбулися наступні заходи: 

З 27 вересня по 4 жовтня Долинський академічний гуманітарний ліцей №6 гостинно приймав 26 учнів та 14 вчителів з м.Коеру та з 19 по 23 жовтня з міста Тюрі (Естонія). Ліцеїсти підготували святковий концерт та презентували заклад. Естонські школярі відвідали уроки фізичного виховання, англійської мови, фізики та ознайомилися з системою освіти України, взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльки- мотанки.  Делегації з Естонії відвідали Гошівський монастир на Ясній Горі та церкву «Серця Ісуса і Серця Марії», побували на екскурсії в м. Івано-Франківськ та Львів, відвідали газопереробний завод, центр “Спадщина” в смт.Вигода та покаталися на карпатському трамваї. Весною 2019 року учні ліцею відвідають міста Коеру та Тюрі для налагодження співпраці.

 

   З 21 січня по 18 лютого 2019 року в закладі працював волонтер програми AISEC з м.Гуанчжоу (Китай). Метою освітнього проекту було підвищення рівня володіння іноземними мовами і безпосереднього спілкування з носіями мови, сприяння культурному розвитку та розширення світогляду у молоді. Волонтер ознайомив школярів з можливостями для молоді, формування лідерства і міцного здоров’я, подолання бідності та голоду, здобуття якісної освіти, дотримання гендерної рівності, відновлення енергії, відповідального споживання, управління кризою. Робота з волонтером сприяла мотивації до вивчення іноземної мови та розвитку особистого потенціалу молоді. Школярі покращили знання англійської мови за допомогою інтерактивних форм та методів. Співпраця з волонтером сприяла формуванню соціально усвідомленої молоді, яка спроможна зробити зміни в світі та подолати не тільки звичайні кордони, а й міжнаціональні. Волонтер побував на екскурсії в м.Чернівці та Івано-Франківську, відвідав музей “Бойківщина” (м.Долина) і “Спадщина” (смт.Вигода), музичну школу та Долинську дитячо-юнацьку спортивну школу і ознайомився з українською культурою та традиціями.

 

 

 

Підсумки  міжнародного

співробітництва у 2017-2018 н.р.

 

 У рамках міжнародного проекту Гете-Інституту «Школи – партнери майбутнього» відбулися наступні заходи:

-   9-10 вересня  учні закладу взяли участь у фестивалі, присвяченому офіційному відкриттю року німецької мови в Україні, організованому Гете-Інститутом, Посольством ФРН та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) м.Київ (Учасники: 10 учнів школи та вчитель – Синявська В.В.);

-    18-24 вересня учні закладу  побували на міжнародному молодіжному фестивалі «Обєднані ігри націй» м.Берлін, Німеччина. Тема «Політична ситуація у світі, політична ситуація в моїй країні. ( Учасники: Гриневич Марія, Ільницька Ірина, Пагута Віталій, Ільницький Михайло та вчитель німецької мови – Микитин Л.О.);

-    У жовтні відбувся Web-марафон між учнями Долинського району та учнями Bernoulli gymnasium (Відень) у Долинській спеціалізованій школі №6. (Кравчик Вікторія та Кочержат Марина 11-Б клас);

-  У листопаді учні 11-го класу Кравчик В., Кочержат М. працювали у команді закладів освіти Долинського району над фільмом «Україна-Австрія. Де і як я живу», який було подано на Міжнародний конкурс шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж телебачення та преси. Серед 2032 конкурсних робіт з різних країн телерепортаж Долинського району став номінантом конкурсу та отримав перемогу “Краще медіа за змістом 9-11 класів”.

-    6-12 грудня Участь в міжнародній молодіжній зустрічі асистентів (Німеччина, Україна, Польща) місто Гепенгайм (Heppenheim), Німеччина. (Гриневич Марія, асистент);

-     У лютому учні закладу взяли участь у конкурсі Гете-Інституту на мовні курси. Стипендіати – Гриневич Марія та Пелехан Валентин.

-    21-23 лютого відбулася зустріч координаторів та асистентів у Гете-Інститут, м. Київ. (координатор проекту – Микитин Л.О. та асистент – Гриневич Марія). Учасники  продемонстрували звіт роботи школи  та взяли участь у семінарах «Особливості навчання підлітків» для вчителів та «Техніка риторики і презентації» для учнів. Також спланували роботу та спільні проекти на наступний навчальний рік та  обмінялися досвідом.

-  У квітні  відбувся відбір у конкурсі Гете-Інституту «Цифровий світ через 100 років». Стипендіати стали Ільницька Ірина (вчитель Микитин Л.О.) – двотижневі курси з програмування у Німеччині (м. Гамбург) та Войтович Марія (вчитель Анцупова О.О.) – однотижневий літній табір природоохоронного напрямку в Білорусі.

-   27 квітня відбулися іспити на сертифікати з німецької мови рівня А1(10 учнів), А2(12 учнів).

-    У квітні проводилася робота над плануванням, цілями, завданнями та кошторисом шкільного проекту- 2018. Спільний проект із партнерською школою міста Рівне «Відкрий свою батьківщину, презентуй її туристам із Європи!» (Координатор проекту – Микитин Л.О. )

-    21 травня учні закладу склали іспит на сертифікат з німецької мови рівня В1 в м.Київ (Гальчинська Софія, Качур Ярина, Войтович Марія).

 

     У рамках освітнього проекту eTwinning Plus відбулися наступні заходи:

-     10–11 серпня у Києві пройшла традиційна Зустріч амбасадорів програми. Захід об’єднав представників PSA Ukraine та амбасадорів з усієї України.  Учасники дізналися про останні новини у програмі eTwinning Plus, взяли участь у тренінгу для тренерів  з розвитку соціальних проектів та громад,   навчилися діагностувати проблеми (на рівні процесів та організацій), шукати шляхи їхнього вирішення, переосмислювати ситуацію та ставити нові цілі.

-    21 травня 2018 року за сприяння Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, PSA Ukraine та Європейської комісії у м.Київ відбулася підсумкова щорічна конференція eTwinning Plus.

Конференція передбачала підведення підсумків щодо розвитку та успіхів програми в Україні у 2017-2018 н.р. та проектування дій у наступному навчальному році. З вітальним словом виступили головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту Оксана Коваленко та керівник програми eTwinning Plus Сергій Теплов.  Учасники відвідали корисні майстер-класи, а також обмінятися досвідом. В конференції взяли участь вчителі англійської мови Костенко Н.Я., Добущак У.Р., Дімітрова Ю.М. та вчитель початкових класів Василенко В.Ф.

-   Протягом року учителі Дімітрова Ю.М. та Добущак У.Р.працювали над проектами "Save food, save the future" та "Be my pet-friend!" та отримали  відзнаку європейського взірця.

    У рамках польських проектів відбулися наступні заходи:

- З 7 по 14 червня 11 учнів Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№6 разом з вчителем польської мови Мазничкою Г.Д. та вчителем англійської мови Шуверою В.М. відвідали м.Варшава (Польща) у рамках Міжнародної співпраці шкільної молоді України та Польщі для реалізації мовного проекту «Пізнай Польщу».  Українські школярі проживали у польських родинах, що дало змогу краще пізнати польський побут та культуру поляків. Щодня були уроки польської мови, літератури, музейна лекція з історії Польщі, завдяки яким значно підвищився рівень знань польської мови наших школярів. Побували учні на уроці англійської мови, уроці мистецтва, театральних заняттях. Учні побували на різноманітних пізнавальних екскурсіях столицею Польщі, прогулялися Королівським трактом, Старим Містом, відвідали Королівський Замок, Палац у Віланові, Музей сучасного мистецтва, Варшавський зоопарк, Центр науки «Коперник»,польський Сейм.

-   З 1 по 8 серпня молодь з Долини, Калуша та Івано-Франківська

(зокрема і 3 учнів Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 - Косило Люба, Овчаренко Валерія, Кочержат Іра та вчитель польської мови Мазничка Г.Д.) на запрошення Фонду для дітей та молоді «Пястун» мали змогу взяти участь у мовному таборі у туристичному містечку Істебна, що знаходиться у Сілезькому воєводстві. Цікаві та пізнавальні заняття з польської мови, різноманітні інтеграційні ігри дали можливість учням поглибити свої знання. Молодь з України могла також ближче пізнати польську культуру, традиції та звичаї .

-   25 листопада 2017 року у резиденції римо-католицької парафії м.Долини відбувся регіональний конкурс серед молоді шкільного віку "Що я знаю про Польщу", у якому взяли участь діти м.Долини та району. 15 учнів Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№6 ( 2- 8 класи) взяли участь у конкурсі. У старшій категорії (13-18 років)  учениця 8-В класу Лисенко Наталія здобула почесне 3 місце. У молодшій віковій категорії (до 12 років) переможцями стали учні 7-А класу школи: Лисенко Вікторія (1 місце), Матвєєва Євгенія(2 місце), Копцюх Максим (3 місце). У конкурсі малюнків  учні також зайняли призові місця.  

-  16-18.03.2018 року 8 учнів Долинської спеціалізованої школи №6, які відвідують суботньо-недільну школу при римо-католицькій парафії

(Рудевич Р.(5-А), ПроцівХ., Булка В.(6-В), Михнич А., Матвєєва Є., Лисенко В.(7-А), Лисенко Н.(8-В), Піяк Я.(9-А)) взяли участь у X Конкурсі знавців польської мови та культури "Znasz-li ten kraj", який відбувався у Брюховичах Львівської області.  Окрім іспиту з граматики, історії, літератури та географії Польщі, учасники мали ще й насичену розважально-пізнавальну програму. Проводились методичні заняття і для опікунів.  

-  З 26 по 29 квітня Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ст.№6  приймала 12 учнів та 3 вчителів-опікунів з партнерської школи - Гімназії імені Чарториського у Варшаві. Учні  Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 підготували святковий концерт та відеопрезентацію школи.

      Польські школярі мали змогу ознайомитись із системою освіти в Україні,  активно працювали в групах разом з нашими учнями на уроках польської та англійської мов, зіграли товариський матч з футболу, взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки.

      Гості з Польщі побували на екскурсії в музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки, де більше дізнались про бойківський край, звичаї та традиції  українського  народу, місцеву природу, лісову екосистему Карпат, виникнення вузькоколійки, етнографію та народні ремесла. Польська делегація відвідала місто Львів, Гошівський монастир на Ясній Горі, побувала на Святі меду. Педагоги поділились враженнями від перебування на Україні та обговорили плани щодо подальших проектів обміну шкільної молоді.

-    Протягом березня-травня 39 учнів Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№6 брали участь у ІІ Міжнародному літературно-мистецькому конкурсі "Пізнай мій край", огранізованому у м.Варшава (Польща) та м.Долина і м.Рівне (Україна). Цього року учні розповідали польським одноліткам про відомих українців, якими гордиться наш край та малювали малюнки на тему "Польський фольклор". Наприкінці навчального року відбулось урочисте нагородження переможців (28 ) та учасників конкурсу дипломами та цінними призами.

  

     27-30 листопада учні школи разом з учителем німецької мови Сидор О. Я.  відвідали столицю Австрії - Відень.  Школярі погуляли старими вуличками Відня, знаменитою торгівельною вулицею Грабен і побували у Віденській опері, палац Шенбрун та імператорському палаці Хофбург. Цікавою була екскурсія Будапештом та прогулянка на кораблику нічним Будапештом.

 

    З 11 квітня 2018 по 21 квітня 2018 учні 7 – 10 класів відвідали містечко Коеру, де вони змогли ознайомитись з місцевим колоритом та особливостями освіти. Уже більше 10 років триває ця надзвичайно цікава та корисна співпраця між нашими школами.

   Під час цієї поїздки учні та вчителі нашої школи відвідали завод «Конеско» по виготовленню моторів, центр молоді, зустрілись із представниками місцевої влади, які поділились своїми здобутками в реформуванні освіти та місцевого самоврядування. Також цікавою була поїздка до місцевого парку пригод.  Учні відвідали місто Хельсінкі, столицю Фінляндії, яку здійснили на паромі «Tallink».  

 Учні відвідали уроки літератури, фізкультури, трудового навчання і англійської мови та прийняти участь в спортивних змаганнях з волейболу та баскетболу. Ще однією пізнавальною поїздкою стали наші відвідини центру профільного навчання, де учні можуть здобути робітничу професію таку як будівельник, механік, столяр та багато інших.

 Восени 2018 року естонська делегація прибуде з дружнім візитом в Долинську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №6 для налагодження подальшої співпраці.